GÜLÜŞ TASARIMI

Güzel bir gülüş oluşturmaya yönelik sanatsal süreç bir tasarımla başlar. Gerekli planlama ve alt yapı sağlandıktan sonra 1 hafta gibi kısa bir sürede de güzel bir gülüşe sahip olmaktasınız. Yeni bir gülüş tasarımı adayının tedavi planı, süreci ve de sonucu hakkında net bir kanaatinin oluşması için mock-up uygulaması büyük öneme sahiptir. Bu aşama kısaca dişlere dokunmadan adayın ağzında yapılacak olan işlemlerin neticesini, yani final gülüşü, bir ön tasarım ve de silüet olarak görme aşaması olarak tanımlanabilir. Mock- up uygulamasına büyük önem vermemizdeki temel amaç sizin yapılacak işlemlerin süreci ve sonucunu işlemlere hiç başlamadan görmenize verdiğimiz önemden kaynaklanmaktadır. Bu sayede gülüş tasarım süreci interaktif hale gelerek beklentileriniz doğrultusunda şekillenme imkanı bulur.

GÜLÜŞ TASARIMININ İLK AŞAMASI MOCK-UP NEDİR?

Yapılan tasarımı onayladıktan sonra gülümseme karakterinize dair kurduğumuz bu hayali gerçekleştirme yolunda belirlediğimiz yeni formlara ve renge kavuşmak için diş minesini çok iyi taklit eden bir materyale ihtiyaç duymaktayız. Bu noktada preples laminalar, porselen lamina venerler, tam seramik kronlar ya da zirkonyum dişler kullanılmaktadır. Hazırlanan dişlerin size has biricik duruşunuza verdiğimiz önem kadar ışık geçirgenliği ve transparanlığı da büyük öneme sahiptir.

Final gülüşünüzün “Dişlerini mi yaptırdın?” sorusu yerine “Sende bir değişiklik, bir güzellik var…”‘ cümlesi ile taçlanması hedeflenmektedir.

Estetik Diş Hekimliği ( Diş Beyazlatma, Lamina, Gülüş Tasarımı, Bonding, Pembe Estetik, Estetik İmplant, Yaprak Diş, mock-up, Zirkonyum Diş, Estetik Ortodonti) hakkında detaylı bilgi ve sorularınız için iletişim formunu doldurun. Hemen sizi arayalım.

DİŞETİ ESTETİĞİ

Bir çok insan güldüğü zaman  diş etlerinin  aşırı görünmesinden rahatsız olurlar. Daimi dişlerin geç sürmesi , çene kemiklerinin gelişimi  esnasında anatomik olarak oluşan bir takım düzensizlikleri  güzel  gülmemize engel olmaktadır.

Bu konuda  küçük bir takım cerrahi uygulamalar, dudakların botox uygulamaları  ile  hareketlerinin kısıtlanması ile  güzel sonuçlar alınmaktadır.

Gülüş tasarımının olmaz ise olmaz koşulu diş şekilleri ve renklerinin yanı sıra  diş eti seviyelerinin ve dudak şeklinin de göz önünde bulundurulmasıdır.

Dişlerimizin  şekli ve rengi ne kadar doğal ve güzel olsa da. Diş eti görüntüsü ile aşırı dudak hareketliliğine  bağlı olarak  güzel gülüşümüz negatif olarak etkilenebilir.